sobota, 18 lutego 2012

Gendermeria - o projekcie

"Gendermeria - równościowy monitoring" to projekt zrealizowany przez Fundację Feminoteka, współfinansowany przez Unię Europejską. Jego celem było przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć, poprzez powołanie zespołu monitorującego działania rządu i administracji państwowej w sprawie równouprawnienia płci. Projekt miał też służyć dostępowi obywateli do informacji publicznej oraz zmobilizowaniu organizacji pozarządowych do naciskania na władze, w celu realizowania programów antydyskryminacyjnych.
W ramach projektu odbyły się warsztaty "Równość w mediach" prowadzone przez Joanne Piotrowską i Ewę Rutkowską. Warsztaty miały na celu zaprezentować grupie studentów tematykę z zakresu równego traktowania kobiet i mężczyzn, roli mediów w procesie wyrównywania szans i skutków powielania stereotypów płciowych.
Studenci brali też udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Lidię Ostałowską (Gazeta Wyborcza), Joannę Podgórską (tygodnik Polityka), Annę Laszuk (Radio TOK FM).
Kolejnym etapem programu było ogłoszenie konkursu "Równe i równiejsi" na materiał dziennikarski dotyczący kwestii równouprawnienia.
Grupa Gendermerii prowadziła monitoring parlamentu, rządu, komisji parlamentarnych, samorządów i instytucji publicznych pod kątem realizacji programów z zakresu równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Projekt został zakończony wydaniem raportu z prowadzonego monitoringu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz