poniedziałek, 16 stycznia 2012

Raporty z badań mediów

oto kilka linków do raportów lub opisów badań jakie zostały wykonane w obszarze mediów:

http://www.swps.pl/images/stories/dokumenty/RAPORT_SWPS_mlodzi_i_media.pdf - raport dotyczący form uczestnictwa młodych osób w nowych mediach oraz w kulturze

http://www.kongreskultury.pl/title,Raport_o_mediach_audiowizualnych,pid,143.html - raport z Kongresu Kultury Polskiej o mediach audiowizualnych

http://marketingkobiet.pl/?page_id=1770 - raport "Płeć konsumenta w marketingu"

http://www.feminoteka.pl/downloads/brakmisjinawizji.pdf - raport "Gendermeria. Brak misji na wizji i wizji w edukacji", o braku równości płci w mediach

http://www.bezuprzedzen.org/doc/polityka_rownosci_plci_raport.pdf - "Polityka równości płci. Polska 2007"

http://media2.pl/badania/43826-Raport-reklama-a-plec.html - raport "Reklama a płeć"

wtorek, 3 stycznia 2012

Blogi, serwisy, grupy dyskusyjne

http://blogreklamowy.com/, blog na którym autorka, pracująca na co dzień w agencji reklamowej komentuje świat mediów, reklam i social media.

http://semowy.com/, dotyczący branży marketingowej, zawiera porady na temat promocji i reklamy.

http://socialmediacollective.org/, blog prowadzony przez grupę osób, badających media społeczne, to jak wpływają na społeczeństwo i jak społeczeństwo wpływa na nie.

www.braveheartwomen.com, serwis społecznościowy przeznaczony dla kobiet. Ma na celu zachęcanie do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Zawiera forum dyskusyjne, blogi, profile użytkowniczek.

www.shesconnected.com, serwis dla zapracowanych kobiet. Zawiera profile użytkowniczek, profile firm prowadzonych przez użytkowniczki, wydarzenia, blogi, grupy. Serwis ma na celu połączenie życia zawodowego i prywatnego kobiety, która tworzy jednocześnie profil prywatny, jak i biznesowy.

Sieci współpracy międzynarodowej

Eurośródziemnomorska Fundacja Dialogu Kultury im. Anny Lindh

Strona Fundacji w Polsce: www.alfpolska.org
Fundacja powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej i Komitetu EUROMED (Partnerstwo Eurośródziemnomorskie) w ramach tzw. Procesu Barcelońskiego i aktywnie działa w państwach UE, na Bałkanach, Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce. Jej celem jest promocja dialogu międzykulturowego, wzajemnego poznania, szacunku i tolerancji. Koordynatorem polskiej sieci Fundacji jest MCK.
W sieci znajduje się ponad 90 członków z Polski, m.in. Katedra Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, Śródmiejski Dom Kultury w Krakowie, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Członkiem polskiej sieci może zostać każda organizacja/instytucja, publiczna lub prywatna, posiadająca osobowość prawną, zarejestrowana w jednym z 37 państw Partnerstwa Euro-Śródziemnomorskiego i zainteresowana współpracą w rejonie euro-śródziemnomorskim, zgodnie z celami Fundacji im. A. Lindh. Członkostwo w sieci narodowej jest bezpłatne.

Culture Action Europe (dawniej EFAH)

www.cultureactioneurope.org
Culture Action Europe jest europejską siecią zajmującą się wspieraniem i lobbowaniem na rzecz wzmocnienia roli kultury w Unii Europejskiej. Głównym celem organizacji jest wpływanie na kształt polityki europejskiej, w celu zapewnienia lepszego dostępu do kultury dla mieszkańców Europy. Organizacja przygotowuje informacje i analizy polityk kulturalnych, promuje wymianę informacji i opinii (celem tworzenia wspólnych stanowisk na poziomie europejskim), organizuje spotkania i konferencje, reprezentuje sektor kultury na poziomie europejskim.
W sieci znajdują się m.in. MCK, Nadbałtyckie Centrum Kultury i Fabryka Sztuki.
Członkostwo w sieci jest otwarte dla organizacji, które są prawnie ustanowione zgodnie z prawem kraju pochodzenia, a które działają zgodnie z celami Culture Action Europe.

European Network of Cultural Administration Training Centres (ENCATC)

www.encatc.org
ENCATC jest europejską siecią zrzeszającą organizacje i instytucje zajmujące się kształceniem w dziedzinie zarządzania kulturą i polityk kulturalnych. Działalność sieci skupia się na wymianie doświadczeń, prowadzeniu wspólnych projektów, promocji mobilności i badań naukowych oraz podwyższaniu standardów nauczania.
Do sieci należą MCK, Uniwersytet Jagielloński, Narodowe Centrum Kultury i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Istnieją dwa rodzaje członkostwa w sieci, aby zostać pełnym członkiem należy być organizacją lub instytucją zajmującą się edukacją z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. Jeśli doświadczenie organizacji jest krótsze można zostać współpracownikiem sieci.

Stowarzyszenie Współpracy Kobiet

www.neww.org.pl
Jest to organizacja działająca w Europie Środkowej i Wschodniej oraz krajach byłego Związku Radzieckiego i USA, na rzecz budowy i rozwoju współpracy, wymiany i edukacji kobiet. Misją NEWW jest wspieranie obywatelskich ruchów i niezależnych organizacji kobiecych oraz pomoc kobietom w oddziaływaniu na politykę.
Do sieci należą między innymi: Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych - OŚKa, Fundacja Ja Kobieta, czy Stowarzyszenie WYtworzyMY. Sztuka dla równości. Do sieci może przyłączyć się każdy, kogo interesują jej cele i chce z nią aktywnie współpracować.